ISOVER VKL 13*1200*3000

Mõõtühik müümisel: tk

  • Tuleohutu lahendus
  • Külmasildasid katkestav
  • Suhteliselt madal dünaamiline jäikus – hea sammumüra summutusvõime
  • Tooraineks enam kui 80% ulatuses taaskasutatud klaas

Kirjeldus

0.032 W/m.K
A2,A2-s1,d0
MW-EN13162-T4-MU1
13 mm
Ei
1
< 1
< 3
<15 x10-6 m3/msPa
200
10 kPa
≤24 MN/m³
0.032||W/m.K

Tootekirjeldus

ISOVER VKL on jäik pinnakatteta isolatsiooniplaat, mida kasutatakse peamiselt kombineeritud isolatsiooni- ja tuuletõkkeplaadina välisseintes, pööningutel ja ventileeritud aluspõrandates. Toode on sobiv kasutamiseks nii uusehitustel kui ka remonttöödel. Sobib kasutada ka sammumüra isolatsiooniplaadina.

 

Kasutamine

ISOVER VKL-i kasutatakse peamiselt kombineeritud isolatsiooni- ja tuuletõkkeplaadina välisseintes, pööningutel ja ventileeritud aluspõrandates. Toode on sobiv kasutamiseks nii uusehitustel kui ka remonditöödel. Sobib kasutada ka sammumüra isolatsiooniplaadina. Eriti sobib toode metallkarkassiga konstruktsioonide (näiteks tööstushooned) soojusisolatsiooniks ja tuuletõkkeks, aga ka külmasilla katkestamiseks.

 

Paigaldus

Tuuletõkkeplaatide omavahelised liitekohad peavad jääma tuulutusõhule läbitungimatuks, et tuulutusõhk ei puhuks liikuma villa kiudude vahel seisvat õhku, mis tagabki villade soojapidavuse. Plaadid kinnitatakse karkassipostidele alusseibide ja naelte või kruvide abil. Tuuletõkkeplaadid paigaldatakse soovituslikult nii, et nende pikemate külgede liitekohad jääksid puitkarkassi peale. VKL13 plaatide omavahelised horisontaalsed liitekohad, mis ei jää karkassi peale, tihendatakse enne plaatide kokkusurumist elastse ning ilmastikukindla ehitusmastiksiga (näiteks neutraalsilikoon NA), et tagada plaatide omavahelisele ühenduskohale kestev tuuletihedus. Tuuletõkkeplaate VKL 13 ei tohi teipida, kuna teip ei jää nende pinnale püsima ning hiljem plaatidelt ära kukkudes võib teip tuulutuskanali hoopiski ummistada ning tuulutusõhk ei pääse liikuma. Liitekohtade tihendamiseks soovitame kasutada neutraalset ehitusmastiksit. Mastiksi riba läbimõõt peaks olema 4-6 mm ja kanda tuuletõkkeplaadi servale paigaldusaegselt.

 

Pakend

Kilepakend

 

Ladustamistingimused

Toodete ja pakendite käsitlemisel tuleb järgida pakendil või tootja spetsiaalses kasutusjuhendis esitatud juhiseid. Ladustamisel kaitsta sademete eest.

Lisainfo

Kaal 4.71 kg
Mõõtmed 3000 × 1200 × 13 mm

Failid

Glasswool_S-G_Finland_OY_et isover_toodete_soojustakistuste_tabel_0 ISOVER_VKL_2.5.2022_et kasitsemise_juhised Saint-Gobain_Finland_Oy_2685_FIN_ISOVER_tuulensuojat Saint-Gobain_Finland_Oy_ISOVER_2685_wind-barrier_EN

© 2023 Decowood